12 let na trhu

Baterie do elektrických skútrů

Jak postupovat při výběru trakčních baterií?

Trakční baterií se rozumí baterie, které se pravidelně používají k napájení a dochází tedy k opakovanému vybíjení a nabíjení (cyklování). Při výběru trakční baterie je nutné zohlednit to, pro jaký vozík má být baterie určena a zejména jak často bude zatěžována (cyklována). Jedním cyklem se zde rozumí jedno vybití a nabití.

Na trhu je dnes v nabídce poměrně široké spektrum trakčních baterií, které se však výrazně liší délkou své životnosti. Tedy tím, kolika cykly lze baterii po dobu její životnosti zatížit, než dojde k výraznému poklesu její kapacity.

Během více než 10 let jsme nasbírali spoustu zkušeností s prodejem baterií a proto jsme schopni Vám poradit. Pokud tedy vlastníte velký vozík, nebo skútr a používáte jej často a zatěžujete jej v kopcích, doporučujeme určitě baterie s vyšší kapacitou v provedení GEL. Tyto baterie se Vám odmění při správném nabíjení dlouhou životností až 10 let! Jestliže chcete ušetřit a koupit si levnější baterie s nižší kapacitou a náplní AGM, je potřeba počítat s nižší životností. Informace o životnosti jsou vždy orientační, protože na skutečnou životnost trakčních baterií mají vliv i další aspekty, které jsou v praxi velmi rozdílné. Jsou to především hloubka vybíjení, provozní teplota, údržba (způsob a kvalita dobíjení), atd. U trakčních baterií obecně platí, že čím jsou vybíjecí cykly hlubší, tím je pak životnost baterie kratší. Například: budete-li baterii opakovaně vybíjet do hloubky 80 %, životnost baterie bude výrazně kratší než při vybíjení do hloubky např. 40 %. Pokud si správným výběrem trakční baterie nejste jisti, neváhejte nás kontaktovat.

Rádi Vám s výběrem vhodné baterie odborně poradíme. trakční baterie pro náročnější aplikace, časté využití technologie baterií:

  • AGM – elektrolyt zasáknutý ve skelném rouně, zesílená mřížka desek, bezúdržbové provedení - nedolévá se destilovaná voda
  • GEL – elektrolyt zasáknutý v tixotropním gelu, zesílená mřížka desek, bezúdržbové provedení - nedolévá se destilovaná voda

Baterie do elektrických skútrů

Aktivní filtry

baterie LiFePO4 AVACOM...

Nový typ Lithiové baterie - až 10x větší životnost oproti klasické olověné trakční baterii!

7 590,00 Kč
12V 65Ah LONG F4 DeepCycle...

Dlouhá životnost 7-10 let je příčinou vyšší ceny. Doporučujeme u větších vozíků, které jsou často zatěžovány.

6 651,00 Kč
12V 68 Ah MOVE baterie gelová

Osvědčená a spolehlivá baterie Holandského výrobce MOVE o kapacitě 68Ah je vhodná i pro větší skútry a vozíky.

5 350,00 Kč
12V 78Ah AVACOM M6 DeepCycle

Náš největší akumulátor od značky AVACOM s kapacitou 78Ah. Pokud chcete levnější variantu a větší kapacitu...

4 899,00 Kč
12V 75Ah LONG M6 Deepcycle...

Akumulátor s vysokou kapacitou v naší nabídce – doporučujeme do větších skútrů, pokud chcete mít garantovaný dojezd 40 a více kilometrů!

5 299,00 Kč
12V 100Ah LONG M6 Deep...

Akumulátor s nevyšší kapacitou v naší nabídce – doporučujeme do větších skútrů, pokud chcete mít garantovaný dojezd 40 a více kilometrů!

skladem
6 990,00 Kč
12V 12Ah AVACOM M6 DeepCycle

Akumulátory značky AVACOM s kapacitou 12Ah využíváme pro repasi baterií do elektrokol, ve kterých jsou boxy s olověnými bateriemi. Většina kol je vyrobena na 36 V, takže do boxu se musí dát 3 ks baterií.

990,00 Kč