Snížil se dojezd Vašeho elektrokola na jedno nabití a Vám už to nestačí? Zřejmě je to způsobeno snížením kapacity baterie - máme pro Vás řešení!

Oblíbeným a stále častěji využívaným trendem se stala REPASE starých baterií.

 

Co je to repase??

Repase baterií znamená výměnu všech starých článků za nové, které se vkládají zpět do původního pouzdra. Většinou je možné znovu použít také elektroniku, vodiče a kontakty. Výhodou je možnost volby vyšší kapacity baterie, než měla původní tím, že se staré články vymění za nové články s vyšší kapacitou.

V čem je repase lepší než koupě nové baterie?

Repase je moderní řešení, které je levnější než koupě baterie nové. Zároveň jde o ekologičtější způsob díky tomu, že se v baterii vymění pouze články, ale zbytek zůstává původní.
Jak vybrat správnou kapacitu baterie u repase?

 • Každý by měl začít tím, jaký dojezd si u své baterie představuje. Baterie jsou standardně vyráběny s napětím 36V a průměrné dojezdy na jedno nabití se pohybují při kapacitě 10Ah – okolo 50km, při kapacitě 13Ah – okolo 70km a při kapacitě 15Ah - okolo 90km.

 • Dojezd je orientační, lišit se bude vlivem kondice a hmotnosti jezdce, zvoleného stupně přípomoci i profilu trati. 

 • Je dobré si volit kapacitu baterie o něco vyšší, protože tím samozřejmě prodlužujete i životnost. 

Faktory ovlivňující cenu repase baterií:

 • Vadná BMS (elektronika baterie) je velmi častým jevem, proto se na její výměnu raději vždy připravte -> cca. 800 - 1.200 Kč.

 • Jiný typ článků než Li-ion nebo Li-Pol (např. olověné, LiFePo4, …) -> BMS cca.800-1.200 Kč + nová nabíječka 1.000 Kč.

 • Fyzická velikost nových článků – fyzicky větší články jsou levnější, než články fyzicky menší o stejné kapacitě.

 • Kapacita nových článků – články s nižší kapacitou jsou levnější než články s vyšší kapacitou, pokud jsou fyzicky stejně velké.

Rozhodli jste se si u nás baterii nechat repasovat? Výborně!

 • Rádi Vám po telefonu nebo osobně pomůžeme s výběrem správné kapacity a typu článků speciálně pro Vás, pokud si nevíte rady.

 • Abychom mohli repasi provést, potřebujeme od Vás Vaši starou baterii s klíčkem, pokud se klíčkem zapíná, a nabíječkou, pokud jde o jiný typ článků než Li-ion nebo Li-Pol.

  (Nabíječky se někdy dají přenastavit na správné napětí pro Li-ion a to Vám může ušetřit peníze za nabíječku novou. Pokud byste nabíjeli repasovanou baterii Vaší starou nepřenastavenou nabíječkou pro články LiFePo4, baterie by se velmi rychle zničila… 

  V případě olověných článků nelze nabíječky přenastavit – je potřeba automaticky počítat se zakoupením nové nabíječky a novou BMS.)

 • Svou starou baterii s potřebným příslušenstvím můžete přinést osobně na naši prodejnu nebo ji poslat poštou spolu s formulářem, který naleznete níže. Pokud nemáte tiskárnu, napište svůj požadavek spolu s Vašimi kontaktními údaji na obyčejný papír a přiložte ho k baterii.

 • Budeme Vás kontaktovat v případě, kdy bychom nalezli pro Vaši baterii lepší řešení, než jste si vybrali, nebo bychom potřebovali některé informace upřesnit. 

 • Po repasi je možné vyzvednutí osobně nebo zaslání poštou: DOPRAVA OD NÁS K VÁM JE ZDARMA!!!

Poskytujeme záruku 2 roky od doby, kdy Vám repasi provedeme.

Formulář: