12 let na trhu

FAQ - Časté dotazy - Elektrické skútry

FAQ - Časté dotazy - Elektrické skútry

Na naše elektrické skútry nepotřebujete řidičský průkaz, jsou schváleny pro provoz na pozemních komunikacích bez nutnosti přihlášení a nepotřebují registrační značku!
Od r. 2023 byla zákonem změněna záruka na nové výrobky na 1 rok. My jsme však zachovali i na naše použité/repasované/ skútry záruku 1 rok!

Kde a jak budu převážně skútr používat?

Zvažte, jestli budete skútr používat  převážně na zpevněných cestách, nebo budete se skútrem jezdit např. na ryby a budete jej používat v náročném terénu.

Je potřeba vědět, že malá kola, která najdete zpravidla na menších skútrech, si neumí  poradit s většími obrubníky. Tyto skútry jsou vhodné pro jízdu po rovině, většinou na vzdálenost 10-15 km. Na druhou stranu jsou skladné, vejdou pohodlně do výtahu, většinou se dají rozložit a převážet v autě.

Zajímavou volbou mohou být dvoumístné skútry. Pokud chcete jezdit s partnerem nebo doprovodem, můžete sedět vedle sebe nebo za sebou. Pamatujte, že k uskladnění už potřebujete hodně místa, nejlépe garáž. Dojezdy budou podle terénu a váhy 20-40 km).

Tříkolový nebo čtyřkolový skútr?

Tříkolové skútry jsou obratnější, jsou vhodnější pro nákup v obchodech, pro zajíždění do sklepů, výtahů a podobně. Mají větší rychlost až 15 km/hod a jsou vhodnější pro delší jízdy. Pozor si ale musíte dávat při jízdě ve svahu nebo při najíždění na obrubník.

Čtyřkolové skútry jsou stabilnější a bezpečnější pro delší vyjížďky v terénu. Rovněž jsou vhodnější pro klienty s vyšší váhou.

Kde budu skútr skladovat?

Občas se nám stává, že při dovezení skútru majitel nedomyslel, že má před domem několik schodů a chybí mu rampa. Nebo je vjezd do garáže nebo domu moc prudký, případně jsou úzké dveře, malý výtah, úzké klikaté chodby a podobně. Zvažte dobře všechny tyto důležité detaily. Rádi Vám poradíme s výběrem.

Mám v místě skladování přívod elektřiny?

Stává se, že v místě, kde chcete skútr skladovat není zásuvka s přívodem elektřiny 220V. Správné a pravidelné dobíjení je velmi důležité pro životnost baterií. Před dovezením skútru je nutné mít možnost dobíjení vyřešenou!

Chci skútr převážet v autě?

Jsou zákaznící, kteří si skútry vozí s sebou na nákupy, na dovolenou, do lázní a podobně.
Rádi Vám poradíme s výběrem skútru, který zvládne rozložit a složit do malého auta i dítě za pár minut. Pokud vlastníte velké SUV nebo kombíka, pak při sklopení zadních sedadel naložíte skoro všechny skútry, ale pamatujte, že potřebujete nájezdovou rampu a silného spolujezdce.

Jak rychle mohu jezdit se skútrem po silnici a po chodníku?

Maximální rychlost elektrických skútrů stanovená evropskou legislativou pro výrobce je 15 km/h. Pro jízdu na chodníku je stanovena maximální rychlost 6 km/h (jako chodec). Rychleji můžete po cyklostezce a na ostatních komunikacích. Vždy dbejte na bezpečnost.

Bojím se, že ovládání skútru nezvládnu.

Ovládání je velmi intuitivní, jednoduché a bezpečné. Zvládne ho opravdu každý. Rádi Vám vše předvedeme. Skútry jsou vybavené elektromagnetickou brzdou, takže pokud pustíte "plynovou" páčku, skútr sám zastaví. Některé typy skútrů mají navíc "pohotovostní" brzdu. Ovládat skútr můžete podle Vašich zdravotních možností pravou nebo levou rukou směrem dopředu nebo dozadu. Rychlost si plynule nastavujete potenciometrem.

Elektrické skútry jsou vhodné pro zdravé seniory, kterým zpříjemní život, ale například i pro nemocné po mozkové mrtvici, s roztroušenou sklerózou, po úraze i pro hendikepované.

FAQ - Časté dotazy - Elektrické skútry

Nejsou zde žádné produkty.