ČASTÉ OTÁZKY

Na naše elektrické skútry nepotřebujete řidičský průkaz, jsou schváleny pro provoz na pozemních komunikacích bez nutnosti přihlášení a nepotřebují registrační značku!

Kde a jak budu převážně skútr používat?

Zvažte, jestli budete skútr používat  převážně po zpevněných cestách, nebo budete se skútrem jezdit např. na ryby a budete jej používat v náročném terénu.

Pokud budete jezdit pouze po cestě a chodníku, můžete si vybrat i skútr s menšími koly.

Pamatujte, že  malá kola si neumí  poradit s většími obrubníky. Jsou vhodné pro jízdu po rovině, většinou na vzdálenost 10-15 km (s novými bateriemi). Na druhou stranu jsou skladné, vejdou pohodlně do výtahu, většinou se dají rozložit a převážet v autě.

Pokud potřebujete skútr na běžné každodenní vyjížďky například na nákupy, je nabídka skútrů největší v kategorii městských skútrů - zvládají většinu běžného terénu, menší obrubníky, dlažební kostky, rozbité chodníky ap.. Dojezdy jsou zpravidla 20-40 km. Zaberou více místa při uskladnění a většinou nejdou rozložit pro převážení.

Terénní skútry - jsou určeny na dlouhé vyjížďky do přírody, na cyklostezky, do hor ap. (dojezd 40-80 km) v terénu (město, pole, les). Pro jejich uskladnění potřebujete hodně prostoru. K dispozici jsou i skútry s pohonem všech kol.

Dvoumístné skútry - chcete jezdit s partnerem nebo doprovodem? Můžete sedět vedle sebe nebo za sebou. Pamatujte, že k uskladnění už potřebujete hodně místa, nejlépe garáž. Dojezdy budou podle terénu a váhy 20-40 km)

Kabinové skútry jsou určeny pro zájemce, kteří chtějí jezdit celoročně a chtějí ochranu před nepřízní počasí.

Tříkolový nebo čtyřkolový skútr?

Tříkolové skútry jsou obratnější, jsou vhodnější pro nákup v obchodech, pro zajíždění do sklepů, výtahů a podobně. Mají větší rychlost až 15 km/hod a jsou vhodnější pro delší jízdy. Pozor ale při jízdě ve svahu nebo při najíždění na obrubník. 

Čtyřkolový skútr je stabilnější, bezpečnější pro delší vyjížďky v terénu. Rovněž je vhodnější pro vyšší váhy.

Kde budu skútr skladovat?

Občas se nám stává, že při dovezení skútru majitel nedomyslel, že má před domem několik schodů a chybí mu rampa. Nebo je vjezd do garáže nebo domu moc prudký, případně jsou úzké dveře, malý výtah, úzké klikaté chodby a podobně. Zvažte dobře všechny tyto důležité detaily. Rádi Vám poradíme s výběrem.

Mám v místě skladování přívod elektřiny?

Stává se, že v místě, kde chcete skútr skladovat není zásuvka s přívodem elektřiny 220V. Správné a pravidelné dobíjení je velmi důležité pro životnost baterií. Před dovezením skútru je nutné mít možnost dobíjení vyřešenou!

Chci skútr převážet v autě?

Jsou zákaznící, kteří si skútry vozí s sebou na nákupy, na dovolenou, do lázní a podobně.
Rádi Vám poradíme s výběrem skútru, který zvládne rozložit a složit do malého auta i dítě za pár minut. Pokud vlastníte velké SUV nebo kombíka, pak při sklopení zadních sedadel naložíte skoro všechny skútry, ale pamatujte, že potřebujete nájezdovou rampu a silného spolujezdce.

Jak rychle mohu jezdit se skútrem po silnici a po chodníku?

Maximální rychlost elektrických skútrů stanovená evropskou legislativou pro výrobce je 15 km/h. Pro jízdu na chodníku je stanovena maximální rychlost 6 km/h (jako chodec). Rychleji můžete po cyklostezce a na ostatních komunikacích. Vždy dbejte na bezpečnost.  

Bojím se, že ovládání skútru nezvládnu.

Ovládání je velmi intuitivní, jednoduché a bezpečné. Zvládne ho opravdu každý. Rádi Vám vše předvedeme. Skútry jsou vybavené elektromagnetickou brzdou, takže pokud pustíte "plynovou" páčku, skútr sám zastaví. Některé typy skútrů mají navíc "pohotovostní" brzdu. Ovládat skútr můžete podle Vašich zdravotních možností pravou nebo levou rukou směrem dopředu nebo dozadu. Rychlost si plynule nastavujete potenciometrem. Elektrické skútry jsou vhodné pro zdravé seniory, kterým zpříjemní život, ale například i pro nemocné po mozkové mrtvici, s roztroušenou sklerózou, po úraze i pro hendikepované.